رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان جم خبر داد : بیش از ۳ هزار مورد بازرسی و نظارت از واحد های صنفی شهرستان جم در ده ماهه سال ۹۷


رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان جم گفت: طی ده ماهه سال ۹۷ بیش از سه هزار مورد بازرسی از واحدهای صنفی شهرستان جم انجام گردیده که منجر به تشکیل ۱۴۸ فقره پرونده تخلف به ارزش ریالی بیش از ۸۰۶ میلیون ریال شده است .


به گزارش روابط عمومی اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان جم ؛ اکبر حسینی افزود: در راستای حمایت از حقوق مصرف کنندگان و رسیدگی به شکایاتِ صنفی تا کنون بیش از ۱۶۰ شکایت از واحدهای صنفی توسط سامانه ۱۲۴ و بازرسی و نظارت این اداره وصول که منجر به رسیدگی و نتیجه شده است. همچنین لازم بذکر است شکایاتی که بصورت حضوری در قالب تکمیل فرمهای شکوائیه از صنوف ( صنوف خدماتی و خدمات فنی) توسط کمیته رسیدگی به شکایات و حل اختلاف دریافت شده ، بررسی که بیش از ۹۸ درصد از پرونده ها بمبلغ ریالی بیش از ۲ میلیارد ریال منجر به مصالحه گردیده است .
حسینی با اشاره به اقدامات متعدد این اداره نظیر بازرسی روزانه از سطح عرضه کالا و خدمات، گشت های مشترک بازرسی با ادارات ذیربط ، بررسی شکایات و غیره تصریح کرد : در راستای حمایت از حقوق مصرف کنندگان با جدیت بصورت مستمر، قیمتها را در سطح بازار رصد ، پیگیری و با متخلفان برابر قانون برخورد میکنیم.

رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت از شهروندان گرامی خواستار شد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی اعم از گران فروشی، کم فروشی و تقلب، عدم درج قیمت، عدم صدور صورتحساب و … را بصورت حضوری یا تلفنی از طریق سامانه شبانه روزی ۱۲۴ واحد رسیدگی به شکایات مردمی گزارش نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.